Czy dobra odzież sportowa musi być droga? Sprawdź!

Sport to aktywność, którą może uprawiać tak naprawdę każdy z nas. Większość treningów nie generuje bowiem żadnych kosztów. Biegać czy ćwiczyć możemy bowiem niemalże wszędzie, bez konieczności chociażby zakupu kosztownego karnetu na siłownię. Musimy jedynie znaleźć w sobie odpowiednią dawkę motywacji oraz zadbać o prawidłowe stroje do biegania czy uprawiania innego sportu. Jednak czy taka odzież musi być droga? W końcu niektóre modele legginsów czy koszulek osiągają zawrotne ceny. Jak to zatem jest? Sprawdź!

Czy stroje piłkarskie i sportowe muszą być drogie?

Odzież sportową kupimy obecnie niemalże wszędzie. Wystarczy, że udamy się do galerii handlowej, zwykłego sklepu branżowego lub wybierzemy zakupy online np. w sklepie https://www.piko-sport.pl/pl/c/Stroje-pilkarskie/185. W renomowanych sklepach znajdziemy przede wszystkim dość drogie ubrania sportowe. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że za same legginsy musimy zapłacić ok. 200 zł. Czy tylko taka odzież spełni swoją podstawową funkcję należycie? Nie do końca. Oczywiście z pewnością będzie ona komfortowa, jednak równie dobre ubrania możemy kupić nawet kilkukrotnie taniej. Wystarczy jedynie wiedzieć, jak szukać i na jakie elementy zwracać uwagę. Ba, wielu z nas nawet potwierdzi, że spodnie kupione za 50 zł są nawet czasem lepsze niż te z ceną czterokrotnie wyższą. Nie nastawiajmy się zatem na to, odzież sportowa musi być droga. Wszystko zależy od kilku innych czynników. Cena wcale nie gra w tym przypadku kluczowej roli. 

Na co zwracać uwagę, by kupić dobrą, ale także i tanią odzież sportową?

Dobra, skoro możemy kupić tańszą odzież sportową, to chyba warto wiedzieć, na jakie elementy w takim razie zwrócić uwagę. Postaramy się je opisać, tak aby każdy mógł następnym razem wybrać takie ubrania, które spełnią wszelkie nasze potrzeby. Jakie aspekty sprawiają zatem, że nawet ta najtańsza odzież może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę?

Materiał

W przypadku odzieży sportowej kluczowy będzie oczywiście materiał. Tego typu ubrania produkuje się najczęściej z lekkiej i przewiewnej tkaniny idealnie odprowadzającej pot, a takie znajdziesz w sklepie PIKO SPORT. Aby jednak wiedzieć, że materiał ten będzie dobry, warto, jeśli jest taka możliwość, po prostu go dotknąć. Już wtedy przekonamy się, czy spełni on nasze oczekiwania. Dodatkowo wybierając np. damskie legginsy, sprawdźmy, czy jest on odpowiednio gruby. Nikt nie chce przecież, by spod sportowego stroju prześwitywała cała nasza bielizna. 

Szwy

O wysokiej jakości odzieży sportowej będą świadczyły również szwy. Sprawdźmy dokładnie, czy są one równe i nie występują w nich żadne ubytki. W przypadku intensywnej aktywności duże znaczenie mają np. szwy podwójne lub w specjalny sposób wzmocnione. Dzięki temu nic nie powinno nas zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie.

Model

Kupując odzież sportową, zarówno tę tańszą, jak i droższą, musimy także zwrócić uwagę na jej model. Nie każdy krój będzie bowiem pasował do naszej sylwetki. Warto więc najpierw przymierzyć kilka różnych opcji, by później już wiedzieć, co sprawdza się najlepiej. Do tego pamiętajmy, że odzież sportowa nie może krępować naszych ruchów. Powinniśmy czuć się w niej swobodnie i wręcz zapomnieć o tym, że mamy coś na sobie. 

Dodatkowe udogodnienia

Niekiedy odzież sportowa wyposażona jest w dodatkowe udogodnienia, takie jak chociażby małe kieszonki czy specjalne usztywnienie. Jeśli wiemy, że będziemy ich potrzebować, oczywiście szukajmy modeli z takimi dodatkami. Znajdziemy je najczęściej bez względu na cenę naszych ubrań. Trzeba tylko poświęcić na zakupy nieco większą ilość czasu. 

Czy jest coś, na czym nie powinniśmy oszczędzać?

Na pewnych elementach sportowych oczywiście nie powinniśmy oszczędzać. W przypadku większości dyscyplin będą to buty. Te muszą idealnie przylegać do nogi i zapewniać odpowiednią amortyzację. Obuwie musi być też lekkie, wytrzymałe i przewiewne. Materiał również ma spore znaczenie, dlatego akurat na tym elemencie starajmy się nie oszczędzać. Lepiej bowiem wydać nieco większą sumę i być zadowolonym ze swojego wyboru, niż później żałować oraz szukać kolejnego modelu. 

SportSales