Dlaczego warto zainteresować się kalisteniką?

Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest coraz większe zainteresowanie różnego rodzaju aktywnością fizyczną. Kalistenika jest jedną z form ćwiczeń, usprawniająca ciało wykorzystując zasadę oporu i wykorzystując masę ciała ćwiczącego. Jeśli chcesz zacząć ją ćwiczyć, odwiedź te dwa miejsca:

Czym zatem są te innowacyjne ćwiczenia i jak zacząć, by zbyt szybko się nie zniechęcić?

Wybierając zajęcia fitness dla siebie, należy wziąć pod uwagę swój stan zdrowia. Sale fitness są obecnie wspaniale wyposażone i można w nich ćwiczyć niemal w każdym wieku i stanie. Z pomocą instruktora można usprawnić ciało po urazach, ciąży lub po prostu — zacząć dbać o siebie również z tej strony.

Fitness Łódź – znajdź zajęcia idealne dla siebie

Wspomnianą wcześniej kalistenikę możesz ćwiczyć niemal w każdym miejscu, a jedynym przyrządem, którego potrzebujesz, jest Twoje ciało. Taki trening wykonasz na siłowni na powietrzu, w domu i każdym miejscu, gdzie masz możliwość np. podciągnąć się na czymś. Kalistenika wywodzi się z popularnego w Stanach Street Workoutu. Filmiki umieszczane na YouTube z treningami na świeżym powietrzu skutecznie zachęcają do podejmowania tego rodzaju aktywności. Ćwiczenia wyglądają na lekkie i przyjemne, w rzeczywistości jednak jest to niezwykle intensywny trening

Zajęcia typu zumba czy cardio lub aerobik to świetna zabawa zwłaszcza dla tych, którzy lubią grupowe formy aktywności fizycznej. Nasz klub zrzesza trenerów wymienionych wcześniej ćwiczeń, jednak wśród nich są również osoby, które bardzo chętnie zaznajomią ćwiczących z kalisteniką. Mało kto wie, że ta fora ćwiczeń była popularna już w starożytnej Grecji. Siłownia wtedy nie istniała nawet w zamysłach największych wynalazców, a ówcześnie sportowcy cieszyli się doskonałym zdrowiem i sylwetką. to jedna z największych zachęt do podejmowania tego typu aktywności.

Lepsza koordynacja, lepsza kondycja – kalistenika Łódź

Niektóre figury kalisteniczne mogą być wykonywane przez seniorów. Często tego typu ćwiczenia są dla nich znacznie bardziej odpowiednie niż siłownia. Klubowicze bardzo chętnie korzystają z tej formy zajęć. Atmosfera zawsze jest świetna, a możliwość skorzystania z konsultacji z trenerem dodatkowo zachęca do ćwiczeń.

Jakie zalety niesie za sobą kalistenika? Lepsze samopoczucie, lepszą koordynację, a przede wszystkim — wzrost endorfin, co z kolei wpływa na naszą odporność i ogólny dobrostan. Warto zatem zacząć z nami swój dzień od ćwiczeń, by pozostać w doskonałym nastroju.

Honorujemy karty multisport, a także płatności kartą. 

SportSales