Strój piłkarski – jak wybrać odpowiedni strój

Marzeniem każdego młodego piłkarza jest wyjątkowy strój, który pozwoli mu w trakcie treningu i pierwszych meczów poczuć się jak na boisku najpopularniejszych klubów piłkarskich. Jak jednak dobrać odpowiedni komplet, który będzie zarówno odpowiadać preferencjom dziecka, a także będzie wygodny i funkcjonalny? Wybierając stroje piłkarskie dla dzieci warto rozważyć i sprawdzić kilka czynników, które przedstawimy w tym artykule. 

stroje piłkarskie dla dzieci

Koszulki sportowe z nadrukiem, które nadadzą wyjątkowy charakter

Wybór odpowiedniej koszulki nie jest łatwy, szczególnie jak sklepy z odzieżą sportową dostarczają coraz to nowe modele. Z drugiej strony często jest tak, że wśród dzieci popularne są jedne i te same wzory, a chłopcy chcą posiadać koszulki ulubionej drużyny. Jak w takiej sytuacji młody zawodnik może się wyróżnić od rówieśników? Przy zakupie warto rozważyć koszulki sportowe z nadrukiem. Obecnie sklepy z odzieżą sportową posiadają rozbudowane oferty, które uwzględniają takie usługi. Nadruk może być spersonalizowany i zaprojektowany przez specjalistów, którzy mogą dodać zarówno napisy, jak i grafiki, które będą odpowiadać dziecku. W ten sposób można spersonalizować stroje sportowe, uwzględniając popularne motywy np. można umieścić wizerunek ulubionego piłkarza, a dodatkowo zapewnić dziecku oryginalny ubiór dodając jego imię, nazwisko czy ksywkę. Satysfakcja gwarantowana!

Wysokiej jakości materiał podstawą komfortu 

Jest to kwestia oczywista, jednak ogromnie ważna przy wyborze strojów sportowych. Trening piłkarski to wysiłek, który wiąże się z potem, podniesieniem temperatury ciała, a także ciągłym ruchem. Z tego względu kluczowy jest materiał ubrania, który zarówno będzie zachowywać suchość, przepuszczać powietrze, a także nie będzie ograniczać ruchów. 

Spodenki powinny posiadać na tyle luźne nogawki, by każdy wykonywany krok był nieodczuwalny. Powinny posiadać elastyczną gumkę lub regulowany pas, który umożliwi dopasowanie się spodni do ciała. Czynnikiem, na który zapewne nie każdy zwraca uwagę, jest struktura szwów. Lepiej, gdy są one płaskie, gdyż zapobiega to otarciom skóry.

Do szycia kompletów piłkarskich najczęściej wykorzystywaną tkaniną jest poliester. Pozwala on na stworzenie strojów, które będą się dobrze układać, są lekkie i trudno się gniotą. Jest to tkanina, która szybko schnie i nie powoduje nadmiernej wilgoci. W celu odprowadzenia potu w strojach sportowych również umieszczane są mikrootwory, dzięki którym jego odparowanie jest dużo łatwiejsze. Co więcej, poliester jest materiałem, który jest wysoce odporny, a wielokrotne pranie nie odbarwia go. 

Cena, czyli ile należy zapłacić za dobrą jakość

Wyższa cena zwykle idzie w parze z jakością. Jednak przy wyborze ubrań sportowych zwykle zadajemy sobie pytanie, jak wysoka powinna ona być, by jednocześnie strój był komfortowy w użytku i posłużył cały sezon sportowy, a nawet dłużej. Komplety piłkarskie, czyli zestaw koszulka i spodenki, które zawierają funkcjonalności wymienione wyżej, zazwyczaj kosztują ok. 150 – 200 zł. Na tą cenę składa się zarówno jakość materiału, odpowiedni krój, jak i technologie umożliwiające wygodną aktywność. Pojedyncze koszulki wysokiej jakości to koszt ok. 70 – 100 zł. Stroje z dodatkowymi właściwościami tj. działanie antywirusowe, tworzące barierę przed wodą i pyłami, a także produkowane przez znane na całym świecie marki mogą kosztować 200 – 250 zł i więcej.

Podsumowując, wybierając strój piłkarski dla młodego sportowca należy dobrać odpowiedni, obecnie cieszący się popularnością wzór. Koszulki można wzbogacić o spersonalizowany napis, który będzie podkreślać indywidualny charakter chłopca. Cena, którą zapłacimy za komplet powinna być adekwatna do oferowanych w zamian funkcjonalności. Warto zwrócić uwagę na jakość i gramaturę materiału krój oraz zastosowane technologie.

SportSales