Trening EMS – dla kogo będzie najlepszym wyborem?

Elektrostymulacja mięśni, czyli EMS to obecnie jeden z hitów. Z treningów EMS korzysta obecnie wiele osób, którym zależy na świetnych efektach, ale nie mają czasu na częste wizyty na siłowni. Dla kogo trening EMS będzie najlepszy? Sprawdzamy!

1. Zrzucenie nadmiernych kilogramów

Gdy Twoim celem jest schudnięcie, wtedy trening EMS może być strzałem w dziesiątkę. Za pomocą tego typu treningów można uzyskać bardzo dobre rezultaty w spalaniu tkanki tłuszczowej i tym samym jeszcze szybciej zrzucać kłopotliwe kilogramy.

Podczas treningów EMS dochodzi do przekazywania bezpiecznych impulsów elektrycznych do tkanki mięśniowej, dlatego mięśnie pracują wtedy znacznie efektywniej. To powoduje, że możliwe jest również szybsze spalenie kalorii, by zasilać mięśnie energią.

Szacuje się, że podczas jednego treningu EMS, który trwa około 20 minut, można spalić nawet około 1300 kcal!

2. Wymodelowanie sylwetki

Drugim popularnym celem prowadzenia treningów EMS jest poprawa wyglądu sylwetki. Jest to możliwe nie tylko dzięki zrzuceniu kilogramów, ale również dzięki ćwiczeniom, które powodują poprawę jędrności ciała oraz pomagają w pozbyciu się cellulitu.

Wobec tego trening EMS w Wrocławiu oraz w wielu innych miastach w Polsce jest bardzo często wybierany przez kobiety, które chcą zadbać o swój wygląd.

3. Wzmocnienie mięśni

Za pomocą treningów elektrostymulacji mięśniowej można skutecznie wzmocnić mięśnie. Podczas treningów tego typu dochodzi do aktywowania nawet około 90% aparatu mięśniowego. Dodatkowo można również wspomagać wtedy pracę mięśni położonych głęboko.

Podczas treningów w klubach oferujących ćwiczenia EMS dobiera się różnorodne plany dopasowane do potrzeb klienta.

Nowoczesne urządzenia do treningów EMS, które posiadają między innymi kluby intime.pl, pozwalają na skorzystanie z wielu różnych programów treningowych, na przykład mogą być to programy nakierowane na konkretne grupy mięśniowej, by dzięki temu uzyskać bardzo dobre efekty w ich wzmocnieniu oraz rozbudowie.

4. Bóle kręgosłupa i mięśni

Regularne ćwiczenia fizyczne mają duże znaczenie również wtedy, gdy pojawiają się często bóle kręgosłupa i mięśni. Wynikają one między innymi z braku ruchu, ponieważ konkretne grupy mięśniowe nie są wtedy odpowiednio silne, co przekłada się na większe ryzyko bólu.

Taki problem dotyczy osób pracujących zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Wtedy pojawia się ból kręgosłupa oraz mięśni pleców, karku.

W takim przypadku również można skorzystać z treningów EMS, które jednocześnie nie są forsowne, co powoduje, że można stosować je bez ryzyka nasilenia dolegliwości bólowych.

Regularne ćwiczenia EMS pomagają wtedy również w zapobieganiu bólu, dlatego warto wykonywać je regularnie. Takie treningi ma w swojej ofercie klub intime.pl, który zaprasza na nie wszystkich doświadczających problemów z bólem.

5. Rehabilitacja

Dzięki treningom EMS można również wspomagać prowadzenie rehabilitacji. Z tego względu są one rekomendowane dla osób, które są po urazach, chorobach i mają wskazania do fizjoterapii.

Dobiera się wtedy odpowiednie rodzaje ćwiczeń, które nie powodują nadmiernego nadwyrężenia aparatu mięśniowego i stawowego, dlatego pozwalają one na łagodne, miarowe ćwiczenia i w efekcie wspierają powrót do zdrowia.

Treningi EMS – podsumowanie

Za pomocą treningów EMS można bardzo skutecznie wspierać pracę mięśni całego ciała, aby dzięki temu uzyskać bardzo dobre efekty ćwiczeniowe. To doskonały wybór dla tych osób, które są nakierowane na szybkie wyniki, ale też nie mogą spędzać dużo czasu na siłowni.

Dzięki treningom elektrostymulacji mięśniowej wystarczy zaledwie około 20 minut, by uzyskać rezultaty podobne do tych, które daje kilkugodzinny trening na siłowni.

SportSales