Uchwyt rowerowy na telefon – najważniejsze cechy

Przejażdżki rowerowe zyskują na popularności. Ta forma aktywności na świeżym powietrzu jest idealna dla osób w każdym wieku. Na terenie całego kraju powstaje coraz więcej tras rowerowych w atrakcyjnych miejscach. Przykładem może być chociażby Green Velo, które ciągnie się przez ponad tysiąc kilometrów i stanowi bardzo ciekawą propozycję na kilkudniowy wyjazd rowerowy podczas wakacji. Są takie urządzenia, bez których człowiek nie może się obyć na co dzień. Doskonałym przykładem jest chociażby telefon komórkowy. Jak używać go na rowerze?

Po co komórka na rowerze?

Wydawać by się mogło, że przejażdżka rowerowa powinna służyć relaksowi i odcięciu się od rzeczywistości, a co za tym idzie telefon komórkowy powinien być ostatnią rzeczą o jakiej myśli rowerzysta. Tymczasem okazuje się, że komórka to element bardzo istotny. Już dawno skończyły się bowiem czasy, w których telefon był wykorzystywany tylko i wyłącznie do dzwonienia. Dziś o wiele ważniejsze są inne jego funkcje. Dzięki specjalnym aplikacjom instalowanym na telefon komórkowy można śledzić mapę lub rejestrować przebieg treningu.

Jak korzystać z telefonu na rowerze?

Możliwości w tym wypadku jest co najmniej kilka. Najwięcej osób decyduje się na schowanie telefonu do plecaka. Jest to mało praktyczne, ponieważ za każdym razem gdy się będzie chciało z niego skorzystać trzeba się będzie zatrzymać i znaleźć telefon. Lepszym rozwiązaniem wydaje się być specjalna torebeczka montowana na kierownicę, do której można schować różne drobiazgi, w tym między innymi telefon komórkowy. Jednak i to rozwiązanie posiada pewne niedogodności – torebkę trzeba otwierać, a wart pamiętać że nawet drobna chwila nieuwagi podczas jazdy na dwóch kółkach może skończyć się bolesną kraksą. Czy istnieje zatem rozwiązanie w pełni bezpieczne a przy tym wygodne? Warto wypróbować uchwyt rowerowy.

Co to takiego uchwyt rowerowy na telefon?

Uchwyt rowerowy na telefon ma jedno podstawowe zadanie, a mianowicie utrzymać telefon w jednej pozycji pomimo wybojów na drodze. Na rynku gadżetów rowerowych dostępne są bardzo różnorodne rozwiązanie. Najtańsze uchwyty do telefonów na rower kosztują kilkadziesiąt złotych. Za uchwyty profesjonalne trzeba zapłacić jednak o wiele więcej. Które rozwiązanie będzie lepsze i na co trzeba zwrócić uwagę kupując uchwyt rowerowy do telefonu?

Wybór uchwytu rowerowego na telefon

Najważniejszym kryterium jakim należy się kierować podczas wyboru uchwytu do telefonu na rower jest wielkość komórki. Część uchwytów posiada regulację, jednak jest ona tylko w określonym zakresie. Aby telefon był bezpieczny podczas jazdy, to uchwyt musi być w stanie mocno go trzymać. Różnice występują także w kwestii sposobu mocowania uchwytu do roweru.

Stabilny uchwyt rowerowy na telefon

Dobry uchwyt rowerowy powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów. Jeżeli będzie to lekki i cienki plastik, to nawet przy mocniejszym położeniu roweru na twardym podłożu może on ulec uszkodzeniu. Porządne uchwyty rowerowe będą się cechowały stabilnością. Oznacza to, że podczas jazdy nawet po nierównej powierzchni, telefon będzie się przez cały czas znajdował w tym samym położeniu. Komóra najbardziej narażona na upadek jest podczas wjazdu na krawężniki czy podczas szaleństwa w trudnym technicznie terenie. Warto także sprawdzić jak wygląda kwestia mocowania uchwytu rowerowego do ramy. Różne modele rowerów mają bowiem różną grubość ramy. Uchwyty rowerowe zazwyczaj wyposażone są w system regulacji objętości przy pomocy śruby albo w specjalne gumki spełniające rolę podkładek.

Czy warto używać uchwytu rowerowego na telefon?

Odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie twierdząca. Używanie uchwytu do telefonu na rower poprawia nie tylko komfort jazdy ale także jej bezpieczeństwo. Nie trzeba za każdym razem sięgać po komórkę do kieszeni. Rowerzysta tuż przed oczami może śledzić przebieg trasy treningu oraz wszystkie jego parametry. Można próbować nawet rozmawiać przez telefon jadąc rowerem, jednak z uwagi na hałas może to być nieco uciążliwe. Uchwyt rowerowy to doskonałe rozwiązanie zarówno dla rowerzystów profesjonalnych jak i dla amatorów.

SportSales

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *