Wyposażenie do klubu fitness – jakie wybrać?

Kluby fitness i siłownie stały się bardzo zyskownym interesem. W całej Polsce istnieje kilkanaście sieci różnych firm, które oferują swoje usługi w wielu lokalizacjach. Są to przedsiębiorstwa o różnej wielkości i kapitale. Jednak każde z nich dobrze prosperuje i cieszy się popularnością. Ciągle otwierają się także nowe kluby fitness. To daje zarobek nie tylko samym właścicielom, ale także na przykład firmom zajmującym się wyposażeniem siłowni. Rynek kwitnie i wciąż idzie do przodu!

Jakie wyposażenie do klubu fitness wybrać?

Podstawowym krokiem, jaki musi być podjęty przed otworzeniem takie biznesu, jest wyposażenie naszego klubu. Wiele firm oferuje swoje produkty. Są przedsiębiorstwa specjalizujące się tylko w sprzętach do treningu siłowego, inne oferują drobne akcesoria, a jeszcze inne same bieżnie. Jednak mamy także możliwość wybrania firmy, która działa kompleksowo.

Wszystkie elementy potrzebne do klubu fitness zamówimy u jednego dystrybutora. To bardzo duże ułatwienie i najlepsza opcja. Zarówno pod względem logistycznym, jak i cenowym. Nie musimy rozwodzić się i szukać różnych sprzedawców i porównywać cen. Wystarczy jedno zamówienie, jedna umowa i jedno dogadanie się. Dużo sprawniej i zdecydowanie szybciej.

Oczywiście przed całym zamówieniem trzeba dobrze zaplanować cały wygląd klubu. W końcu dostępna przestrzeń powinna być jak najlepiej zagospodarowana i zapewnić maksymalnie dużo, jak na swoje rozmiar. Odpowiednie rozplanowanie jest gwarancją wydajności i komfortu korzystania ze sprzętu. Dodatkowo klub powinien być podzielony na odpowiednie strefy oraz mieć wyznaczone sale, na przykład do treningu indywidualnego.

Obowiązkowe wyposażenie klubu fitness

Podstawowym elementem, który składa się na wyposażenie klubów fitness, są bieżnie. Służą nie tylko do treningu cardio, ale także do rozgrzewki dla każdego z klubowiczów. Bieżni powinna być zdecydowanie duża ilość, aby uniknąć sytuacji, w której wszystkie są zajęte. Ważnym elementem, który z pewnością zostanie zauważony i doceniony, jest wydzielona stref tylko dla kobiet. Takie miejsce daje swobodę oraz pewność dla pań. Mogą wykonać tam dowolne ćwiczenia, mają specjalnie dostosowany sprzęt i akcesoria do treningu.

Oczywiście klub fitness potrzebuje także maszyn do treningu siłowego, ale także wolnych ciężarów. W zależności od tego, kto co lubi, obie te opcje powinny być dostępne. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie maszyny są zawsze potrzebne. Można wybrać urządzenia łączące w sobie kilka różnych ćwiczeń i zaoszczędzić trochę miejsca na jeszcze inne wyposażenie. To samo tyczy się wolnych ciężarów – dobrze oszacujmy ich ilość. Przyda nam się do tego informacja o tym, ile uczestników będzie mogło korzystać z klubu. Do tego należy dostosować ilość zakupionego sprzętu, akcesoriów i maszyn.

Założenie klubu fitness to bardzo opłacalny biznes. Inwestycja jest duża, jednak zyski są szybkie. Warto więc przemyśleć właśnie taki rodzaj biznesu i znaleźć odpowiednie finanse oraz producenta, który zapewni nam dobry i jakościowy sprzęt.

SportSales