Ekstraklasa 2023/2024 – czego można się spodziewać po polskiej lidze?

Obecny sezon Ekstraklasy, co dziwne, zapowiada się na mocno emocjonujący. Najlepsze ekipy w Polskiej lidze w większości utrzymały trzon drużyny z poprzedniego sezonu. Jeśli dodamy do tego wzmocnienia w letnim okienku, możemy się spodziewać mnóstwa emocji w każdym spotkaniu.

Polskie ekipy w europejskich pucharach

W tym sezonie kibice Ekstraklasy ostrzą sobie również zęby na dobre występy w Europie. Nie tylko kibice jak i również bukmacherzy w Polsce, którzy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych promocji związanych z meczami polskich drużyn w Europie. Niemalże na finiszu drugiej rundy eliminacji do Europejskich pucharów mamy się z czego cieszyć. Raków Częstochowa, który jako mistrz Polski bierze udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów, w pierwszej rundzie pewnie pokonał estońską Florę, a po pierwszym meczu z Qarabagiem wypracował, sobie minimalną zaliczkę wygrywając u siebie 3-2.

Liga Konferencji Europy również układa się niemalże idealnie. Legia zremisowała w Kazachstanie z Ordabasami 2-2 i ma wszystko w swoich rękach, aby przypieczętować awans przy Łazienkowskiej. Z kolei Lech i Pogoń w rundzie rewanżowej muszą już tylko postawić kropkę nad i po pewnych zwycięstwach w pierwszej rundzie. 

Ekstraklasa 2023/2024 – kto jest faworytem?

Już po dwóch kolejkach można stwierdzić, że ten sezon będzie inny. Faworytami do wygrania mistrzostwa jak co sezon są oczywiście Legia Warszawa i Lech Poznań. Nie można jednak skreślać obecnego mistrza Polski, Rakowa Częstochowa. Nie można również przejść obojętnie obok formy, jaką prezentuje poznańska Pogoń.

Jeszcze przed sezonem Grosicki, kapitan Pogoni, mocno zaznaczał, że chce dać swojej drużynie mistrzostwo w tym sezonie. Jego słowa znajdują odzwierciedlenie na boisku. Pogoń po dwóch pierwszych spotkaniach, podobnie z resztą Lech, ma na swoim koncie komplet punktów. W Warszawie i Częstochowie postanowiono przełożyć spotkania drugiej kolejki, jednak obie ekipy wygrały swoje spotkania na inaugurację sezonu. Darmowe typy bukmacherskie to idealna okazja, aby pobawić się w typera Ekstraklasy. Mówi się, że polska liga jest najbardziej nieprzewidywalną ligą na świecie. Ten sezon, jednak może być inny.

Ekstraklasa 2023/2024 – faworyci wg Obstawiamy.info

Jako redakcja Obstawiamy staramy się trzymać rękę na pulsie również w polskiej lidze. Naszym skromnym zdaniem w tym sezonie, w górze tabeli, może namieszać Pogoń Szczecin. Portowcy prezentują na starcie sezonu ciekawą piłkę. W tej chwili brakuje jeszcze skuteczności, ale sezon jest długi i sporo może się tutaj jeszcze zmienić. Oczywiście nie można skreślać również Legii, Lecha czy Rakowa. Zatem wszystkie znaki na niebie wskazują, że walka o mistrza w tym sezonie nie musi ograniczać się do dwóch ekip. Jednak trzeba pamiętać, że to wciąż Ekstraklasa, a ta już nie raz pokazywała, że racjonalne myślenie można odłożyć między bajki.

Materiał zewnętrzny

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

SportSales