Jak zacząć biegać?

Bieganie to jedna z najpopularniejszych aktywności na wolnym powietrzu w dzisiejszym czasie. Jest to skuteczny sposób na pozytywną zmianę swojej sylwetki, zbudowanie swojej wytrzymałości, kondycji oraz odporności. Bieganie jest dostępne dla każdego, właściwie niezależnie od miejsca zamieszkania i posiadanej ilości pieniędzy. O czym należy jednak pamiętając zaczynając swoją przygodę z tym sportem?

Biegaj odpowiedzialnie… w dobrych butach!

Rozpoczynając swoją przygodę z bieganiem należy przede wszystkim wyposażyć się w dobrej jakości obuwie. Wiążę się to oczywiście z pewnym wydatkiem, aczkolwiek na dłuższą metę jest to zdecydowanie niezbędne. Odpowiednio dopasowane buty do biegania mogą pozwolić uniknąć niechcianych kontuzji, przykładowo nieodpowiednio stawiając stopy w kiepskiej jakości obuwiu można bardzo zaszkodzić swoim kolanom. Gdzie należy szukać dobrej jakości produktów? Należy udać się do dedykowanych sklepów sportowych, warto za pierwszym razem zapytać się o zdanie wykwalifikowanego sprzedawcy.

Stawiaj sobie realne cele!

Bieganie, jak też każdy inny sport, ma swój zasadniczy sens, jeżeli stawiamy przed sobą realne cele. Należy się pogodzić z faktem, że z początku nie będzie się biegać półmaratonów czy innych znacznych dystansów – jest to całkowicie naturalne. Aby osiągnąć pewny stopień biegłości w bieganiu potrzeba przede wszystkim cierpliwości i systematyczności w pokonywaniu mniejszych ilości kilometrów. Na początek warto więc przebiec 1 kilometr, po pewnym czasie „przejść” na bieganie 2 km, 3 km, 5 km… Zbyt szybkie przechodzenie na „wyższe” dystanse może odbić się niekorzystnie, więc miarkować to należy odpowiedzialnie. Pamiętać należy też, że biegać nie można codziennie: zbyt częsty trening jest bardzo kiepskim pomysłem, ponieważ mięśnie wymagają regeneracji.

Zobacz więcej na bloco.pl

SportSales