Jaki sprzęt sportowy kupić do ogrodu?

Własny kawałek ogrodu to doskonałe miejsce do wypoczynku. Warto wykorzystać go nie tylko do wypoczynku przy grillu, ale również do aktywności fizycznej. Zobaczmy, jaki sprzęt sportowy warto kupić do przydomowego ogrodu.

Trampolina

Trampoliny w przydomowych ogrodach można spotkać coraz częściej. Nic w tym dziwnego, gdyż korzystają z nich chętnie zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi. Chętnie skaczą przedszkolaki i nastolatki, a na niejednej trampolinie z przyjemnością poszaleją też dorośli. Trampolina to bowiem świetny sprzęt do dbania o ogólną kondycję swojego ciała, a skakanie na niej ma doskonały wpływ na koordynację ruchową.

Wybór wśród trampolin jest bardzo szeroki, a ich rozmiar należy dobrać do potrzeb i wielkości ogrodu. Uniwersalnym i popularnym rozmiarem jest trampolina 312cm, oznaczana w angielskiej mierze długości 10ft. Jest ona na tyle duża, że z powodzeniem mogą skakać na niej 2-3 osoby, a jednocześnie na tyle niewielka, że nie zajmie całej wolnej przestrzeni w ogrodzie.

Małpi gaj

O ile trampolina jest sprzętem odpowiednim zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, to teraz chcemy przedstawić sprzęt przeznaczony typowo dla dzieci. Mamy tu na myśli różnego rodzaju drabinki, liny, kraty itp. itd. czyli tzw. małpi gaj. To urządzenie może mieć bardzo wiele różnych odmian, ale niezależnie od tego, jakie wybierzemy, możemy mieć pewność, że dzieci będą zachwycone. Każde dziecko uwielbia się wspinać, wisieć czy wykonywać szereg innych operacji, które osobom postronnym wydają się bardzo niebezpieczne. Warto dzieciom pozwolić eksperymentować, oczywiście pod czujnym okiem dorosłych i z ich asekuracją, bo dzięki temu nabierają lepszej koordynacji ruchowej i lepiej panują nad swoim ciałem. Wyrabiają sobie również gibkość, szybkość, a przy tym nabierają wiary we własne możliwości.

Wybierając małpi gaj, warto zastanowić się, czy nie zainwestować w nieco mocniejszą konstrukcję, która wytrzyma nie tylko wagę dziecka, ale również dorosłego. Drążki mogą bowiem świetnie sprawdzić się do ćwiczenia podciągania, a drabinki do robienia ćwiczeń rozciągających. Mając takie urządzenia, z powodzeniem można sobie robić codzienny trening bez wychodzenia na salę treningową, a jedynie do ogrodu, co wiele osób uzna za zdecydowanie przyjemniejsze.

Siatka, bramka lub kosz

Jeśli ćwiczenia stacjonarne nie należą do naszych ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu, ale lubimy grę w piłkę, to warto rozważyć zakup i montaż akcesoriów, które tę grę uprzyjemnią. W zależności od tego, jaki sport lubimy najbardziej, może to być siatka do siatkówki lub tenis, kosz do koszykówki czy bramka do gry w piłkę nożną. Niektóre z tych sprzętów, jak bramka czy kosz, montuje się na stałe, a inne, jak siatka do tenisa czy siatkówki, można rozwieszać na czas gry.

Jak widać, wybór sprzętów sportowych do ogrodu jest dość duży, a ich wybór zależy od tego, kto będzie z nich korzystał oraz jaka aktywność odpowiada mu najbardziej.

SportSales