Niedoczynność tarczycy – co to takiego?

Każda kobieta marzy o wspaniałym wyglądzie. Na nasz wygląd składa się wiele czynników. Jednym z nim, niekiedy najważniejszym jest szczupła, wysportowane sylwetka. Niektóre kobiety posiadają szczupłą sylwetkę bez większego wysiłku. Mają takie predyspozycje genetyczne i nawet przy zwiększonej ilości kalorii nie tyją. Inne kobiety zmuszone są liczyć każdą kalorię aby utrzymać wagę na jednakowym poziomie.
W sytuacji kiedy pojawiają się wahania naszej wagi zaczynamy doszukiwać się jej przyczyn. Jeżeli przez dłuższy czas, pomimo stosowania rygorystycznej diety i uprawiania sportu nie udaje nam się schudnąć to należy udać się do lekarza. Lekarz na początek przeprowadzi wywiad, w którym dowie się na temat wszystkich czynników, które mogą wpływać na wzrost wagi. Zleci niezbędne badania, które wykażą zaburzenia.

Niedoczynność tarczycy

Co zrobić w przypadku niedoczynności tarczycy?


Jednym z dość częstych czynników wpływających na tycie jest niedoczynność tarczycy dieta.
Niedoczynność tarczycy spowodowana jest najczęściej występującym zaburzeniem tego organu. Jest to sytuacja, w której tarczyca produkuje zbyt mało hormonu w porównaniu do potrzeb organizmu.
Dieta w niedoczynności tarczycy powinna skupiać się na spożyciu jodu. Podczas niedoczynności tarczycy wzrasta zapotrzebowanie na jod, więc powinno się go uzupełniać. Suplementacja tego czynnika powinna być każdorazowo konsultowana ze specjalistą endokrynologiem. Jod należy pozyskiwać z naturalnych składników, takich jak ryby morskie, owoce morskie, jajka, orzechy, pieczarki, brokuły oraz szpinak. Wszystkie te składniki należy rozsądnie uzupełniać.

magictown.pl

SportSales