Jakie zestawy odżywek na masę stosować

Wielu sportowców na co dzień, oprócz poprawnie zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, korzysta z odżywek dla lepszego wsparcia organizmu. Człowiek, aby właściwie funkcjonować, potrzebuje dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych mu mikroelementów. Niektóre trzeba dodatkowo suplementować, bo pozyskiwanie ich z pokarmu może być ograniczone. Z tego powodu warto sięgnąć po zestawy na masę, w których składzie znajdują się mieszanki białka, węglowodanów, witamin i mikroskładników. Sprawdź, jakie zestawy odżywek na masę stosować.

Zestaw odżywek na masę — dlaczego warto

Zestawy suplementów na masę mogą być świetnym dodatkiem do Twojej diety, jeśli chcesz zbudować masę mięśniową. Są one często stosowane jako dodatek do posiłku i mogą pomóc Ci spełnić dzienne zapotrzebowanie na białko i inne mikroelementy. Najczęstszym zastosowaniem tych produktów jest okres po treningach, kiedy trzeba uzupełnić składniki odżywcze i odbudować mięśnie.

Białka są jednym z budulców dla mięśni. Musisz spożywać wystarczającą ilość białka każdego dnia, aby twoje ciało mogło kontynuować tworzenie nowej tkanki mięśniowej. Suplementy białkowe są wykonane ze źródeł serwatki lub kazeiny (które pochodzą z mleka). Białko serwatkowe jest kompletnym białkiem, które zawiera niezbędne aminokwasy potrzebne organizmowi, natomiast kazeina nie jest kompletnym białkiem, ale jej skład sprawia, że jest bardzo dobra w dostarczaniu długotrwałej energii. 

Warto więc włączyć do diety odżywki wysokobiałkowe. Skład aminokwasowy białka serwatkowego daje nam nadwyżkę leucyny, która sprzyja anabolizmowi (wzrostowi mięśni) i hamuje katabolizm (utratę mięśni). Ponadto obecność glutaminy zapobiega rozpadowi mięśni podczas ćwiczeń.

Jakie zestawy na masę

Jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową, istnieje kilka podstawowych zestawów, które pomogą Ci osiągnąć cel. Skład zestawu zależy od Twoich potrzeb, aktualnej kondycji fizycznej i poziomu sprawności. Przed wyborem produktu warto zwrócić uwagę na jego jakość. Im prostszy i bardziej naturalny skład, tym lepiej. 

Zestawy odżywek na masę mięśniową polecane są zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych bywalców siłowni. Większość zestawów składa się z połączenia białka i węglowodanów. Aktywni sportowcy potrzebują trochę innego rozkładu białka i mają większe zapotrzebowanie kaloryczne niż osoby, które dopiero zaczynają przygodę z ćwiczeniami. Mimo to warto już na początku sięgnąć po naturalne odżywki, które od samego początku będą wspierać Twój organizm w budowaniu masy mięśniowej.


 Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji, dlatego wybierając zestaw odżywek na masę, najlepiej sięgać po produkty od sprawdzonych producentów, z prostym, czytelnym składem. Zestawy na masę znajdziesz w ofercie sklepu Sport Max (https://sklep.sport-max.pl/), w którym możesz wybrać swój idealny komplet suplementów, w pełni odpowiadający Twoim potrzebom. Sprawdź pełną ofertę na: https://sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Zestawy-Odzywek_Na-mase-2598.html. Zapraszamy!

Materiał zewnętrzny

SportSales