Akcesoria rowerowe dla dzieci – Jak wyposażyć rower dziecięcy?

Pierwszy dziecięcy rowerek to ogromne przeżycie zarówno dla samego zainteresowanego malucha jak i dla rodziców. Chcąc, aby prezent był trafiony, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przynajmniej kilka kwestii. Na rynku można spotkać coraz więcej rozwiązań dla maluchów. Są to zarówno rowerki na trzech kółkach, na czterech czy rowerki biegowe. Maluchy, które opanują utrzymywanie równowagi mogą zacząć jeździć na dwóch kółkach, jednak zanim to nastąpi, najczęściej trzeba przejść przez długą drogę nauki jazdy. Niezawodny w tym przypadku będzie system do wspomagania równowagi.

Zestaw do nauki jazdy

Jeszcze patrząc nie tak daleko wstecz, można sobie przypomnieć, że jak ktoś uczył się jeździć na dwóch kółkach w połowie lat dziewięćdziesiątych, to z dużą dozą prawdopodobieństwa miał do rowery przymocowany kij od szczotki albo inny szpadel od łopaty. W dzisiejszych czasach takie rozwiązania odchodzą do lamusa. W sprzedaży są specjalne zestawy do podtrzymywania równowagi dziecka podczas nauki jazdy. Kij wyposażony jest w specjalną rączkę będącą udogodnieniem dla rodziców. Niektóre zestawy są regulowane, dzięki czemu wygodnie można prowadzić dziecko na rowerze niezależnie od wzrostu – jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza jeżeli pomiędzy rodzicami występuje duża różnica wzrostu. Łatwy system montażu pozwala na przymocowanie takiego zestawu niemal do każdego rowerka dziecięcego.. Jeżeli mowa o zestawie ułatwiającym naukę jazdy, to z całą pewnością jest to element obowiązkowy, na który warto się zdecydować.

Akcesoria rowerowe dla dzieci

Zastanawiając się nad tym, jakie akcesoria do roweru warto kupić dla najmłodszych, to na pierwszy plan wysuwają się ochraniacze na kolana i łokcie. Przydatne będą zwłaszcza w pierwszych tygodniach nauki jazdy na rowerze na dwóch kółkach. Ochraniacze takie to wydatek kilkudziesięciu złotych, a dzięki nim, upadki nie będą tak bardzo bolesne dla malucha. Warto wspomnieć także o tym, że ochraniacze można później wykorzystać do nauki jazdy na rolkach czy na łyżwach, pod warunkiem że maluch z nich wcześniej nie wyrośnie. Rozważając kwestie bezpieczeństwa trzeba także pomyśleć o zakupie kasku na rower. Przydatny jest on nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym. Upadek na twardą powierzchnię może w najlepszym przypadku skończyć się potłuczeniami, a w najgorszym poważnym urazem głowy. Kupując dziecku kask na rower warto go przymierzyć, bo tylko dobrze dopasowany kask ma szansę spełniać swoją funkcję. Oczywiście, można próbować posiłkować się rozmiarami i zmierzyć obwód główki dziecka, jednak nie zawsze takie dane będą wystarczające. Istotny oprócz obwodu jest także kształt główki.

Inne akcesoria rowerowe dziecięce

W przypadku rowerka dziecięcego lista akcesoriów, zarówno tych obowiązkowych, jak i dodatkowych jest bardzo długa. Należy zadbać między innymi o odpowiednie oświetlenie rowerka. Mogą to być lampki ładowane na akumulatory lub też przy pomocy kabla usb. Warto, żeby rowerek posiadał dodatkowe elementy odblaskowe, które zwiększą widoczność dziecka. Mogą to być na przykład specjalne odblaskowe kulki, które zakłada się na szprychy rowerowe. Dla wielu dzieci liczy się przede wszystkim wygląd ich ukochanego rowerka. Można zatem pomyśleć o montażu niewielkiego koszyczka rowerowego ozdobionego motywem popularnej bajki. Taki koszyczek będzie spełniał jeszcze jedną bardzo ważną funkcję – dziecko będzie mogło do niego schować ulubioną zabawkę. W przypadku starszych pociech może sprawdzić się także uchwyt na bidon oraz sygnał dźwiękowy. Jeżeli chodzi o ten ostatni element to do wyboru są przynajmniej dwa rozwiązania. Jednym z nich jest tradycyjny dzwonek, a drugim trąbka rowerowa. Zarówno dzwonek, jak i trąbkę można spotkać w różnych kształtach i wzorach. Coraz bardziej popularne stają się stylizacje bajkowe rowerowych akcesoriów dla dzieci. Oczywiście, jak w każdym przypadku, tak i przy dziecięcych akcesoriach rowerowych warto zachować umiar – nie wszystko trzeba kupić od razu, nie każdy z wyżej wymienionych elementów jest niezbędny – w pierwszej kolejności warto postawić na bezpieczeństwo.

SportSales

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *