Jak długi air track kupić?

Air track to nadmuchiwana mata o specjalnej konstrukcji. Służy do ćwiczenia na niej sportów gimnastycznych i akrobatyki. Najczęściej kupują ją kluby sportowe i zawodowy sportowcy. Jednak coraz częściej na zakup decydują się osoby indywidualne, które amatorsko uprawiają sport lub rodzice, których dziecko zaczyna przygodę z akrobatyką.

Air track i jego zastosowanie

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej długości air tracka zastanów się do czego go potrzebujesz. Jeśli jesteś zawodowym sportowcem i od dłuższego czasu ćwiczysz na takim sprzęcie, doskonale wiesz jaka długość jest dla Ciebie optymalna. Oczywiście mata nie może być zbyt krótka. Wtedy mógłbyś się zapomnieć i wykonać o jeden obrót za dużo w swoim układzie akrobatycznym. Jednak jeśli jesteś klientem indywidualnym nie ma sensu przepłacać za zbyt długi air track. Wysokiej jakości mata nie jest małą inwestycją, a cena zależy od jej długości. Z drugiej strony jeśli jeszcze nie masz doświadczenia z innym sprzętem, a chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort ćwiczeń, na początek warto wybrać air track mały. Ma on wtedy 3 metry długości. To wystarczająco dla początkującej osoby. Bez problemu wykona się na nim kilka obrotów. Na początku warto zdecydować się właśnie na air track 3m, ponieważ z pewnością dzięki niemu uniknie się wielu kontuzji. Poza tym poprzez łatwiejsze wybicia od elastycznej maty proces nauki przebiegnie szybciej. Zapłacisz za niego o wiele mniej niż za długie air tracki, które zaczynają się od 6m.

Miejsce użytkowania

Następnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest lokalizacja, w jakiej air track będzie wykorzystywany. Jeśli chcesz ćwiczyć we własnym domu najlepiej sprawdzi się air track 3m. W ciepłe dni bez problemu rozłożysz go w ogrodzie, a kiedy pogoda na to nie pozwoli, po poprzesuwaniu kilku przedmiotów i zrobieniu miejsca, powinien się on zmieścić również w wewnątrz jednego z pokoi w Twoim domu. Taka długość maty sprawia najmniej kłopotów. Właśnie dlatego jest szczególnie polecana dla klientów indywidualnych. Każdy samodzielnie poradzi sobie z jej rozkładaniem, a przechowywanie po odpowiednim złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Jeśli materac ma być użytkowany na hali sportowej lub w innym miejscu publicznej rekreacji, jego rozmiar należy dostosować do wymiarów sali. Istnieje możliwość zakupu maty na określony wymiar. Z tej opcji warto korzystać jeśli sala wymaga niestandardowych rozmiarów maty.

Oprócz długości sprawdź też jakość

Mimo, że air track to specjalistyczny sprzęt akrobatyczny na rynku istnieje wiele możliwości jego zakupu. Nie wszystkie stawiają na odpowiednią jakość sprzedawanych produktów. Dlatego przed ostateczną decyzją zakupową z konkretnego sklepu sprawdź w jaki sposób jest on skonstruowany. To szczególnie ważne przy zakupie air track 3m. Jest tak z tego względu, że mały rozmiar wybierany jest głównie przez indywidualnych klientów. Nie każdy z nich wie na co powinien zwrócić uwagę patrząc na opis produktu. Niesłychanie ważne z czego wykonane jest wnętrze ścieżki akrobatycznej. Bardzo dobry jest materiał double-walled PVC. Dzięki niemu zmniejsza się ryzyko uszkodzeń maty, ale przede wszystkim zapewnia on stałą sprężystość i brak rozsuwania się. Jest to istotne dla bezpieczeństwa ćwiczącego na niej sportowca. Oprócz tego powłoka zewnętrzna powinna być wykonana z odpornych na czynniki zewnętrzne i mechaniczne materiałów, aby uniknąć uszkodzenia podczas magazynowania lub ćwiczeń. Kierując się tymi radami wybór odpowiedniego air tracka nie powinien być większym problemem.

SportSales