Jakie audiobooki wybrać do aktywnego wypoczynku?

Lato oraz ciepłe i długie dni zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Piękna aura cieszy wielbicieli joggingu, rowerowych wycieczek czy pikników na plaży, a krótkie i dłuższe wypady nad wodne akweny to dla wielu urlopowiczów ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu. Niezależnie od tego czy wakacje spędzamy na rodzinnych wygłupach w Bałtyku czy na samotnym trekkingu w Karkonoszach, warto zadbać o odpowiednią oprawę i postarać się o wygodną, pasującą każdemu rozrywkę. 

Audiobook na aktywny start dnia

Wszyscy wiemy, jak ważne jest, aby pozytywnie rozpocząć dzień. Daje to energię na resztę doby i czekające nas wyzwania. Niektórzy zaczynają go więc aktywnie, poranną przebieżką lub siłownią, w trakcie słuchając energetycznej muzyki. A co, gdyby tak zmienić to przyzwyczajenie i zamiast listy przebojów puścić… audiobooka z dobrą komedią?

Kto nie zna Joanny Chmielewskiej, ten nie zna literatury w ogóle – można pokusić się o takie stwierdzenie. Królowa komedii stworzyła w końcu kultową postać Lesia, więc i „Lesio” właśnie posłuży za przykład audiobooka idealnego na dobry początek dnia. Zabawne perypetie nieporadnego architekta, który nieustannie wpada po uszy w jakieś kłopoty, sprawiają, że to jedna z najczęściej wznawianych powieści autorki. Sentymentalny powrót do lat siedemdziesiątych − nieco groteskowy i zdecydowanie pełen uroku − wspaniale zadba o doskonały humor i rozpoczęcie dnia od wstania prawą nogą. 

Samotne wyprawy i rodzinne wycieczki z książkami audio

Jeśli wybieramy się w góry lub czeka nas biwakowanie w lesie, nie ma lepszego towarzysza nad Wiedźmina. Być może ten realny mógłby zbyt mocno przerazić niektórych członków wyprawy, ale ten w wersji słuchowiska, czytany przez fenomenalnych aktorów i lektorów, to piękno w czystej postaci. Malownicze krainy, mityczne potwory, zażarte pojedynki na miecze i magiczne znaki, czarodziejki i odwieczny dylemat walki dobra ze złem. Taki właśnie jest „Wiedźmin”. Dzięki opowiadaniom Andrzeja Sapkowskiego poznajemy losy Gerarda z Rivii, wiedźmina, a więc mutanta szkolonego w jednym celu − do zabijania potworów zagrażających ludziom. 

W miarę upływu fabuły, ten mrukliwy bohater zdobywa serca słuchaczy swoim niewybrednym poczuciem humoru, podejściem do życia i… ukrytymi głęboko pragnieniami. To jedna z niewielu serii, których można słuchać nawet nie po kolei i o razu sięgnąć po część dwunastą, czyli „Coś więcej”, a i tak całość nadal będzie równie wciągająca. 

Wygoda i komfort z audiobookiem

Aktywny wypoczynek, zwłaszcza na łonie natury, nieszczególnie sprzyja nadprogramowym obciążeniom w bagażu. Plecak wypchany potrzebnym ekwipunkiem, kieszenie pełne podręcznych przedmiotów, auto wypchane po sufit materacami do pływania i ubraniami na każdą pogodę − wszystko to zajmuje sporą ilość miejsca. Być może znajdzie się go trochę na kieszonkową wersję ulubionej, papierowej książki, tylko po co, skoro można zastąpić ją wersją audio? Słuchanie przy ognisku czy w namiocie również jest o wiele wygodniejsze, niż czytanie. Wolne ręce przydadzą się do wielu innych rzeczy, tak potrzebnych podczas obozowania.  A kiedy ruszymy na górski szlak, cichy pomruk audiobooka i historia płynąca w tle mogą dodać animuszu. 

SportSales