Piękne loki – jak osiągnąć zadziwiający efekt?

Piękne loki to marzenie wielu kobiet, jednak nie każda z nas została nimi obdarzona przez naturę. Na szczęście istnieje wiele możliwości, dzięki którym każda z nas może się cieszyć wymarzoną fryzurą. Co robić, by osiągnąć odpowiednie rezultaty?

Niezbędna pielęgnacja – o czym warto pamiętać?

By nasze loki zachwycały, a włosy zadziwiały dobrą formą i zdrowym wyglądem, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Zanim zaczniemy walczyć o to, by naszą głowę ozdobiła burza loków, musimy odpowiednio przygotować swe włosy do takiego zabiegu. O czym musimy pamiętać? O umyciu włosów dobrze dobranym szamponem, a następnie – o skorzystaniu z odżywki oraz z pianki do włosów. Jeśli zamierzamy dodatkowo korzystać z suszarki do włosów lub z lokówki, musimy też wykorzystać te kosmetyki do włosów, które chronią je przed wysokimi temperaturami. Na szczęście wybór termoochronnych płynów i kremów jest coraz szerszy, zatem każda z nas bez problemu powinna znaleźć coś dla siebie.

Wałki oraz papiloty – najpopularniejsze metody kręcenia włosów
Miłośniczki pięknych loków po wałki i papiloty sięgają bardzo chętnie. Dlaczego? Bo taka metoda kręcenia włosów jest prosta i bezpieczna, a przy odrobinie wprawy, każda z nas może w ten sposób osiągnąć zadziwiające efekty. Na czym polega zabieg w tym przypadku? Suche lub lekko wilgotne jeszcze włosy nawija się na wałki lub papiloty. Ważne, by zaczynać od środka głowy, a dopiero potem zajmować się bokami. Ważną rolę odgrywa tu również odpowiedni dobór wałków i papilotów. Od ich wielkości i grubości zależy przecież wygląd naszej przyszłej fryzury.

Termoloki – opcja dla niecierpliwych

By dzięki wałkom i papilotom osiągnąć odpowiedni efekt, potrzeba trochę czasu. Jeśli cierpliwość nie jest naszą mocną stroną, pomocne mogą się okazać termoloki. Korzystanie z nich to szybsze efekty, ale i większe ryzyko uszkodzenia włosów. Decydując się zatem na taką opcję, musimy pamiętać o kremach i balsamach chroniących przed ciepłem. Jak wygląda zakładanie termoloków? Identycznie, jak zakładanie wałków i papilotów.

Lokówka – dla ceniących trwałe rezultaty

Korzystanie z lokówki to rozwiązanie idealne dla tych kobiet, dla których najważniejsza jest trwałość. Musimy jednak pamiętać, że lokówka niszczy włosy, zatem odpowiednia ich pielęgnacja staje się jeszcze ważniejsza. Ważna jest też ostrożność w trakcie kręcenia włosów w ten sposób. Pamiętajmy, że drobne błędy popełnione w trakcie kręcenia włosów w ten sposób mogą stać się początkiem poważnych problemów związanych z ich przesuszeniem.

A może trwała ondulacja?

Trwała ondulacja nie jest zbyt popularnym zabiegiem, gdyż – jak większość procesów chemicznych – ma ona istotny wpływ na strukturę naszych włosów. Jej zaletą są jednak trwałe loki, którymi można się cieszyć nawet przez kilka miesięcy. Jeśli zamierzamy poddać się ondulacji, zadbajmy o to, by naszymi włosami zajął się naprawdę dobry fryzjer.

Piękne loki nie muszą być naszym marzeniem. Wystarczy wybrać jedną z kilku metod kręcenia włosów, by móc się cieszyć wymarzoną fryzurą. Pamiętajmy jednak, by w trakcie walki o piękne loki nie zniszczyć włosów. Przecież ich piękny, zdrowy wygląd, powinien być dla każdej z nas sprawą najważniejszą.

SportSales