Zdrowy i wygodny sposób odżywiania

Współczesny sposób życia nie zawsze pozwala przygotowywać posiłki w domu. Dziś mało kto ma na to czas, zwłaszcza w przypadku pracy na etacie praktycznie przez cały dzień. Niektórzy w takiej sytuacji ratują się gotowymi daniami, które wymagają tylko podgrzania w mikrofalówce lub fast foodami, które na dłuższą metę nie zawsze są zdrowe i na dodatek powodują nadmiar kilogramów, których ciężko się potem pozbyć. Z myślą o osobach bardzo zajętych, wymyślono nowoczesny catering.

Dla kogo przeznaczona jest dieta pudełkowa?

Optymalna dieta do domu, to uzgodnione wcześniej zestawy posiłków, zapakowane w oddzielne pudełka, dostarczane wprost do miejsca zamieszkania klienta. Jest to dobre wyjście dla osób, które nie mają czasu czy też chęci na codzienne gotowanie a jednocześnie chciałyby zdrowo się odżywiać. Menu zawczasu uzgadniane jest z dietetykiem i bierze pod uwagę indywidualne potrzeby. Tak więc jest dieta dla osób intensywnie ćwiczących, dla uczulonych na niektóre produkty, dla kobiet w ciąży i karmiących, dla osób pragnących schudnąć jak też sposoby odżywiania wskazane przy niektórych chorobach czy rekonwalescencji.

Szczególnie popularną dietą w pudełkach jest dieta odchudzająca. Jej zawartość kaloryczna obliczona jest w ten sposób, by dostarczyć organizmowi potrzebnych ilości kalorii, jednocześnie bez odczuwania nieprzyjemnego uczucia głodu. Ponadto zestawy pudełkowe nie pozwalają pojadać między posiłkami, oczywiście wtedy, gdy poza dzienną racją żywnościową, nie ma nic w lodówce. Posiłki są tak skomponowane, że dostarczają wszystkiego co potrzeba, a jednocześnie mało kiedy się powtarzają. Takie dostarczanie różnorodnych składników odżywczych pozwala również na podjecie jakiejkolwiek aktywności fizycznej. W ten sposób waga spada, a organizm się nie wycieńcza. Tak więc tego typu dieta do domu, pozwala szybko dojść do wymarzonej wagi.

Wysokogatunkowe i świeże produkty to również propozycja dla wegetarian, wegan i witarian. Układając jadłospis w porozumieniu z dietetykiem, każdy może znaleźć odpowiedni sposób odżywiania, zgodny z własnymi preferencjami kulinarnymi.

Zalety i wady

Niewątpliwą zaletą diety pudełkowej jest wygoda. To również oszczędność czasu. Dieta do domu to wyjście dla osób, które dużo pracują a wolny czas chciałyby przeznaczyć na swoje hobby lub zajęcia sportowe a nie na gotowanie. Dodatkowo odpada też konieczność robienia codziennych zakupów spożywczych.

Wadą może być wysoka cena i fakt, że czasem może się zdarzyć danie, którego się zwyczajnie nie lubi. Niestety wtedy może wystąpić pokusa pojadania.

SportSales