Dobrej jakości odzież sportowa — czyli jaka?

Dobrze uszyta odzież sportowa wykonana z odpowiedniej jakości materiałów gwarantuje nie tylko komfort, ale również często wpływa na bezpieczeństwo naszych treningów. Ubrania sportowe to elementy garderoby, w których niejednokrotnie spędzamy dużo czasu i dlatego chcemy czuć się w nich swobodnie i atrakcyjnie. Jaka powinna być dobrej jakości odzież sportowa? Podpowiadamy. 

Wysokiej jakości materiały

Odzież sportowa rządzi się nieco innymi prawami niż nasze standardowe elementy garderoby. Tkanina, z której jest wykonana, powinna być dostosowana do rodzaju aktywności. Zdecydowana większość producentów odzieży sportowej oferuje ubrania wykonane z poliestru. 

Tkanina ta jest niezwykle lekka i funkcjonalna, dlatego podczas aktywności fizycznej jest lepszym wyborem niż naturalna dzianina bawełniana. Dzięki temu, że nie nasiąka tak łatwo wodą, nie odczuwamy nieprzyjemnego uczucia wilgoci lub chłodu podczas ćwiczeń. Idealnie nadaje się zarówno do treningów we wnętrzach jak i na świeżym powietrzu, ponieważ nie traci swoich kolorów pod wpływem działania promieni słonecznych. Obecnie z tego rodzaju tkaniny produkowane są praktycznie wszystkie elementy odzieży, zaczynając od legginsów, spodni przez bluzki aż po bieliznę. 

Membrana wodoodporna

Wysokiej jakości odzież sportowa w kurtkach i butach wykorzystuje specjalne membrany wodoodporne, które z jednej strony nie przepuszczają wody, a z drugiej umożliwiają skórze oddychanie. Taka odzież doskonale sprawdza się podczas górskich wycieczek lub uprawiania sportu na zewnątrz, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach pogodowych. Ubrania, w których zastosowana jest membrana, jeżeli są dobrej jakości, charakteryzują się wysoką wodoodpornością i oddychalnością, dzięki czemu gwarantują komfortowe korzystanie z nich w każdych warunkach.

Dodatkowe udogodnienia

W dobrej jakości odzieży sportowej stosuje się szereg rozwiązań, które mają zapewnić jak najlepszy komfort użytkownikowi. Z tego powodu wykorzystuje się na przykład w kurtkach zamki bryzgoszczelne lub klejone szwy, aby ubrania takie jak najlepiej zabezpieczały użytkownika przed wiatrem i deszczem.

Z kolei na przykład legginsy wyposażone są w specjalne siatki lub wyższy stan, aby podczas ćwiczeń rozciągających lub głębokich skłonów użytkownik mógł czuć się komfortowo. Dobrej jakości odzież sportowa wykonana jest z poliestru o takiej gramaturze, która zapewnia nieograniczoną swobodę ruchów i jednocześnie uniemożliwia prześwitywanie skóry lub bielizny. 

SportSales