Jakie będą odpowiednie buty trekkingowe damskie?

Jeśli ktoś lubi wspinaczki górskie, to potrzebuje odpowiedniego obuwia. Musi być ono przede wszystkim wygodne, wytrzymałe. Ma zapewniać właściwą ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, gwarantować stabilność, przeciwdziałać kontuzjom. Na szczęście obecnie można liczyć na ogromny wybór, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiednie buty. Jest kilka istotnych elementów, na które należy zwracać uwagę przy zakupie obuwia trekkingowego.

Jakie wybrać buty trekkingowe damskie?

W przypadku wymagającego podłoża nie należy zakładać zwykłego obuwia. Nie sprawdzą się półbuty ani adidasy. Nawet obuwie sportowe będzie kiepskim wyborem w góry. Idealne są buty trekkingowe damskie. Przy wyborze należy mieć na uwadze, z jakiego zostały wykonane materiały. Ma to duże znaczenie. Poleca się obuwie skórzane. Oczywiście jest ono cięższe niż modele z materiałów syntetycznych. Na korzyść tych pierwszych przemawia jednak niezwykła wytrzymałość. Posłużą one przez długi czas w nienaruszonym stanie. Skóra pozwala stopom oddychać, można także liczyć na wodoodporność. Wszystko to ma kluczowe znaczenie w przypadku obuwia na wędrówki po górach. Na wymagające wyprawy zawsze najlepsze będzie obuwie skórzane. Oczywiście najpierw buty trzeba rozchodzić, aby zapewnić sobie wygodę. Nic nie może ocierać ani uwierać. Istotne jest także dostosowanie sznurowania do terenu i kształtu stopy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze butów trekkingowych?

W przypadku butów trekkingowych istotne jest to, aby dopasować je do bieżących warunków pogodowych. Jeśli ktoś wybiera się w podróż latem, to nie zaleca się obuwia z membraną. Stopy zaczną się nadmiernie pocić. Nie będzie skutecznego odprowadzania wilgoci na zewnątrz. Oddychalność jest większa w butach bez membrany. Bardzo ważna jest także podeszwa w obuwiu. Kluczowa staje się jak najlepsza przyczepność. Podeszwa musi być także dosyć gruba, aby nie było czuć ostrych kamieni ani skał pod stopami. Do chodzenia po wysokich górach idealnie sprawdza się obuwie z podeszwami twardymi i wyposażonymi w gumowy otok. Niezwykle istotna staje się amortyzacja. Godne polecenia są buty trekkingowe z podeszwą wykonaną z pianki Eva. Jeśli ktoś dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze wspinaczką górską lub chce pokonywać wysokie partie gór, to powinien zaopatrzyć się w wysokie buty trekkingowe. Chronią one przed wilgocią, błotem i śniegiem. Można również liczyć na zabezpieczenie kostek i ścięgien. Z kolei niska cholewka jest idealna podczas marszu, chodzenia po równinach. Można liczyć na ogromną wygodę podczas pokonywania zwykłych szlaków górskich.

SportSales