Spodnie bramkarskie – czym się kierować przy ich wyborze?

Każdy sportowiec doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór odpowiedniego stroju. Wiedzą to także piłkarze, w tym bramkarze. Dla tych ostatnich bardzo ważny jest dobór właściwych spodenek bramkarskich. I dotyczy to nie tylko bramkarzy zawodowych, ale także tych osób, które w piłkę nożną grają amatorsko. Dobre spodenki wykonane powinny być z odpowiedniego materiału, chroniącego bramkarza przed urazami. Poza tym powinien też „oddychać” i radzić sobie z wilgocią.  Co zjeszcze wziąć pod uwagę przy iwyborze tej części stroju piłkarskiego?

Wybór spodni bramkarskich

W sklepie sporttiw.pl dostępne są różne rodzaje i modele spodni bramkarskich. Przy wyborze tego konkretnego pod uwagę wziąć trzeba przede wszystkim rozmiar. Jeśli chodzi o długość spodni bramkarskich to do wyboru są trzy typy. Mowa tu o spodniach krótkich, długich oraz o spodniach 3/4. Wybór konkretnej długości podyktowany powinien był indywidualnymi preferencjami oraz intensywnością treningów. Długie spodnie bramkarskie charakteryzują się najlepszą ochroną przed otarciami i urazami. Wynika to z faktu, iż wypełnione są na biodrach oraz w okolicach kolan specjalną gąbką. Jeśli chodzi o szerokość to spodenki bramkarskie mogą być idealnie dopasowane do ciała bądź nieco luźniejsze. Wybór konkretnego rodzaju to kwestia indywidualna.

Spodenki bramkarskie długie

Długie spodnie bramkarskie świetnie sprawdzają się na treningach. Jak wspomniano, dzięki specjalnej gąbce skutecznie chronią nogi bramkarza przed otarciami oraz urazami. Co ważne, wbudowana gąbka w żaden sposób nie krępuje ruchów bramkarza. Spodnie idealnie dopasowują się do ciała i ruchów bramkarza na boisku. Umożliwiają interwencje bramkarskie bez żadnych problemów. Spodnie długie bardzo dobrze sprawdzają się na hali. Tam bowiem powierzchnia jest dużo twardsza w porównaniu z murawą na boisku. Specjalne gąbki w spodniach bramkarskich będą zapewniać odpowiednią amortyzację także podczas gry na hali.

Spodenki bramkarskie ¾

Sklep sporttiw.pl posiada w swojej ofercie także spodnie bramkarskie 3/4. Spodnie te zapewniają taką samą ochronę jak spodnie długie. Wyróżnia je jednak dużo większa przewiewność powietrza. To zatem dobry wybór na trening lub mecz w bardzo ciepły dzień. Warto podkreślić, że spodenki bramkarskie 3/4 polecane są szczególnie początkującym bramkarzom oraz dzieciom. Początkujący bramkarze oraz dzieci nie posiadają jeszcze umiejętności kontrolowaniu upadku na murawę podczas interwencji. Spodenki bramkarskie 3/4 zapewnią im odpowiednią ochronę.

SportSales