Dlaczego warto zdecydować się na wypad w góry w szczególności do Kościeliska?

Polskie góry są jednym z najchętniej wybieranych kierunków zarówno przez rodzimych, jak i zagranicznych turystów niezależnie od pory roku. Piękne widoki, rozmaite formy spędzania czasu wolnego oraz szerokie zaplecze noclegowe i gastronomiczne, pozwala sprostać najróżniejszym oczekiwaniom osób, które zdecydują się na wybór wspomnianego regionu. Doskonałym wyborem może okazać się Kościelisko, czyli miejscowość, w której można odpocząć od zgiełku Krupówek i która cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ jest nie tylko bardzo atrakcyjna pod względem krajobrazów, ale także stanowi doskonałą bazę wypadową do górskich wędrówek po Tatrach Zachodnich.

Dlaczego Kościelisko, a nie Zakopane?

Ze względu na dużą popularność Zakopanego, do którego z każdym rokiem przyjeżdża niezwykle liczne grono turystów z Polski i z zagranicy, praktycznie nie można liczyć na odpoczynek w kameralnej i spokojnej atmosferze. Zupełnie inaczej jest w Kościelisku, miejscowości położonej zaledwie 5 kilometrów dalej niż Zakopane, z której miłośnicy górskich wypadów rozpoczynają swoje wędrówki po jednej z popularniejszych tatrzańskich dolin.

Kościelisko to znakomita alternatywa dla Zakopanego ze względu na następujące kwestie:

  • Lokalizacja – miejscowość położona jest w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego i Zakopanego. W jej bliskiej okolicy znajdują się szlaki, umożliwiające wielogodzinne wędrówki po Tatrach Zachodnich. Gdy tylko zatęsknisz za gwarem Krupówek, bez problemu dotrzesz tam w ciągu kilku minut przy wykorzystaniu kursujących środków komunikacji lub pieszo. Z kolei zimą bez problemu poszalejemy na nartach na znajdujących się w pobliżu stokach.

  • Piękne, kolorowe widoki – Kościelisko to dolina, w której możemy podziwiać nie tylko zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy w postaci m.in. wyjątkowo pięknej panoramy Tatr, ale także zobaczyć inne atrakcje idealne dla miłośników górskiego stylu takie jak np. dawne drewniane chałupy góralskie czy malowniczy kościół pw. św. Kazimierza Królewicza.

  • Szerokie zaplecze atrakcji – w omawianej miejscowości możemy również posłuchać góralskiej kapeli w karczmie, wypożyczyć rowery, wziąć udział w kuligach, psich zaprzęgach czy jeździe konnej, a także skorzystać z usług wykwalifikowanych przewodników tatrzańskich.

Bogata oferta miejsc noclegowych

Kościelisko to także miejscowość, która dysponuje bogatą ofertą miejsc noclegowych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem m.in. budżetu i udogodnień, jakie chcemy mieć do dyspozycji. Jedną z ciekawszych propozycji dla osób, które cenią atmosferę ciszy, relaksu i spokoju, a przy tym również poszukują niezapomnianych widoków, jest Villa Top, czyli apartamenty dla dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia.

SportSales