Rower stacjonarny – jak go wybrać?

Wiele osób jest w stanie ćwiczyć wyłącznie w swoim domu. Co nie znaczy, że te osoby są skazane na bezmyślne skakanie na macie i wykonywanie nudnych sekwencji aerobiku. Rowerek stacjonarny pozwala na wykonywanie przyjemnych i jednocześnie bardzo efektywnych treningów we własnych czterech kątach. Z jego pomocą można oszczędzać i czas, i pieniądze. Nie jest to bowiem jakoś szczególnie drogi produkt. Do takiego wniosku dojdzie każdy, kto tylko spróbuje porównać sobie ceny różnych rowerków stacjonarnych do cen bieżni czy orbitreków.

A ćwiczyć w domu też warto

Niektórzy wolą działać właśnie w ten sposób, bo nie chcą chodzić na siłownię, gdyż nie czują się na niej komfortowo. A w domu niczym i nikim nie trzeba się przejmować. Wystarczy wskoczyć w jakiś wygodny strój, który mogą być stare dresy i zniszczony luźny t-shirt, a następnie wejść na swój rower stacjonarny, odpalić ulubioną muzykę i… zacząć jechać! Taką przejażdżkę można sobie zaserwować w każdej wolnej chwili, by choć na moment oderwać się od domowych zajęć i rodzinnych spraw.

Rower stacjonarny – jaki wybrać?

Wśród rowerków stacjonarnych można wyróżnić dwa ich podstawowe modele. Pierwszy to rowerek pionowy, drugi – poziomy. Większości osób znajomy będzie wyłącznie model poziomy. To on pozwala bowiem na przyjęcie klasycznej pochylonej pozycji, która dla wielu osób okaże się najbardziej optymalna. Pionowy rower stacjonarny też znajdzie jednak dla siebie odpowiednią grupę docelową. Spodoba się on tym, którzy lubią nietypowe odmiany aktywności fizycznej i lubią intensywne formy wysiłku, które naprawdę dają w kość.

witajpolsko.pl

SportSales