TOP 3 naturalne metody na zwiększenie energii

Energia jest nam do życia niewątpliwie potrzebna. Dzięki niej mamy siłę, aby rano wstać z łóżka do pracy, szkoły, czy też aktywnie spędzić czas z naszymi znajomymi. Chyba każdy ma taki okres, kiedy nic nam się nie chce i włączamy kolejną drzemkę, aby tylko pozostać w ciepłym i przytulnym łóżku…

W tym artykule przedstawię Ci 3 niewątpliwie skuteczne i sprawdzone metody, aby uzyskać maksimum energii na cały dzień. Myślę, że jeżeli tylko zastosujesz te porady, to szybko skończą się Twoje problemy z brakiem energii.

Yerba Mate

Są to wysuszone, zmielone liście oraz patyki, które są przygotowane do naparu. Bardzo popularny napój w krajach Ameryki Południowej (Brazylia, Argentyna, Paragwaj, Urugwaj), a także na Bliskim Wschodzie Syrii i Libanie. Napój zyskuje coraz większą popularność w Europie. Liczne badania wykazują pozytywne działania Yerby Mata na pobudzenie organizmu. Działa mniej gwałtownie od popularnej kawy, ale przez dłuższy czas. Na dodatek ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Na nasze szczęście jest wiele smaków Yerby Mata, dlatego też możesz znaleźć swój ulubiony i od dziś zaczynać swój dzień z tym niesamowitym napojem. Yerbe zaleca się pić w temperaturze 75 stopni C, ale znam wiele osób, które zalewają wodą zimną wodą mineralną, niegazowaną. Jako że rano często nie chce nam wstać się z łóżka, aby zagotować wodę, to myślę, że takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne. Osobiście codziennie wieczorem zasypuję matera, a rano pierwszą czynnością po otwarciu oczu jest właśnie zalanie naczynia.

Trening kardio

Myślę, że sport jest to jeden z najlepszych sposobów na trwałe zwiększenie swojej energii. Dzięki pracy fizycznej lepiej wysypiamy się i nasz aktywny styl życia sprawia, że budzimy się w lepszym nastroju psychicznym. Dlatego też myślę, że gdy już napijemy się Yerba Mate, to warto wyjść z mieszkania i udać się na krótką przebieżkę bądź spacer. Osobiście nie lubię biegać, więc staram się każdego dnia przestrzegać takich drobnych „rytuałów”. Wykonuję zawsze przed posiłkiem 20 pompek, 30 przysiadów i 10 brzuszków. Oczywiście, jeżeli zdecydujesz się na tego typu działanie, to dobierz ilość poszczególnych ćwiczeń do swoich predyspozycji. Dla mnie jest to 50% moich możliwości i Tobie też zalecam, aby przed posiłkiem się nie przesilać. Innym rytuałem jest jeżdżenie na rowerku stacjonarnym podczas oglądania telewizji. Jednak zdaje sobie sprawę z tego, że nie każda osoba posiada w domu taki sprzęt. Ostatnim rytuałem jest wysiadanie z autobusu na wcześniejszym przystanku, aby organizm mógł poprzez krótki spacer naładować energię.

Woda

Jest to niesamowity sposób na szybkie nabranie energii. Fenomenalne jest to, że czasem wystarczy napić się szklanki wody, aby zacząć myśleć na nowo. Osobiście uwielbiam wodę z 3 powodów. Po pierwsze zimny prysznic. Świetnie stawia na nogi i sprawia nam radość. Myślę, że jeżeli panie w urzędach codziennie zaznałyby porannego, zimnego prysznicu, to życie stałoby się piękniejsze. Po drugie pływalnia. Nie wiem, czy umiesz pływać, czy sprawia Ci to trudność. Jednak myślę, że jeżeli chcesz zwiększyć poziom swojej codziennej aktywności fizycznej, to warto systematycznie pływać. Oczywiście trzecim powodem jest po prostu picie wody. Nawiasem mówiąc, tutaj też mam taki mały rytuał. Woda zawsze stoi przy komputerze i pracując, bardzo często po nią sięgam.

SportSales