Hulajnoga dziecięca – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak urozmaicić codzienne, rodzinne spacery? Odpowiedź jest prosta! Wybierając hulajnogi dziecięce, które stanowią pomysłową alternatywę dla rowerków czy jeździków. Zwłaszcza, że ich wybór jest tak ogromny, że z łatwością można nabyć idealny model, który sprosta możliwościom trzylatka, jak i starszego dziecka.

Hulajnoga dziecięca – jakie przynosi korzyści?

Czy jazda na hulajnodze to tylko frajda i sposób na sobotnie popołudnie? Oczywiście, że nie! Dzięki niej malec zyskuje znacznie więcej! Mowa oczywiście o rozwoju zmysłu równowagi, koordynacji ruchowej czy spostrzegawczości. Hulajnoga dziecięca to także świetny sposób na wzrost kondycji organizmu oraz zachęta do podejmowania innych aktywności ruchowych, które jak wiadomo są nieocenione dla prawidłowego rozwoju smyka. Co więcej, zaletami i możliwościami jazdy na tym pojeździe można cieszyć się dosłownie wszędzie! Idealnie bowiem sprawdzi się podczas harców w miejskim parku, osiedlu, a nawet w domu (gdy pogoda za oknem nie pozwala na wyjście). Nie wspominając już o tym, że jest to aktywność dla całej rodziny! Oferta producentów hulajnóg jest imponująca! Znajdziemy w niej nie tylko modele trójkołowe przeznaczone dla najmłodszych, ale również te wsparte na dwóch kółkach – o różnym obciążeniu!

Kupujemy hulajnogę dziecięcą – o czym pamiętać?

Aby jednak jazda na hulajnodze przynosiła maksimum satysfakcji, przy jej wyborze nie można zdawać się na przypadek. Ważne są bowiem jej parametry, od których w dużym stopniu zależy trwałość, wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania. Po pierwsze, hulajnoga dziecięca musi być dopasowana do wzrostu. Wielu rodziców popełnia karygodny błąd, kupując model „na zapas”, dziwiąc się potem, że malec nie chce na niej jeździć. Czemuż to miałoby być inaczej, skoro na takiej hulajnodze ma problemy z prowadzeniem. Alternatywnym rozwiązaniem jest kupno modelu z regulacją wysokości, który pozwoli na optymalny dobór do wzrostu, z drugiej natomiast wystarczy na dłużej.

Idealna hulajnoga dziecięca to także ta z dużymi, najlepiej gumowymi kołami oraz lekką, aluminiową (ewentualnie plastikową) ramą. Optymalnym wyborem są te od znanych i renomowanych producentów, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania. Warto bowiem mieć na uwadze, że pierwszy kontakt z hulajnogą dziecięcą może obfitować w liczne upadki i obicia. Kiepskiej jakości modele nie sprawdzą się na tym polu i szybko wylądują na śmietniku. Pojazdy wyróżniające się zastosowaniem starannie wyselekcjonowanych materiałów nie będą miały tego problemu.

SportSales