Jaki rower elektryczny wybrać?

Praktycznie każdy tradycyjny rower można znaleźć w wersji elektrycznej. Rowery elektryczne są ogólnodostępne i tylko predyspozycje, potrzeby i zawartość portfela kupującego mogą wpłynąć na wybór konkretnego modelu. Trzeba też odpowiedzieć sobie na pytania gdzie będzie się jeździć zakupionym rowerem, po jakich nawierzchniach, jak długo i co najbardziej ceni się w takim środku transportu.

Może składany model?

Mały, poręczny model z łatwością się składa i idealnie nadaje się wtedy, kiedy jest się posiadaczem małego mieszkania, albo część trasy pokonuje się komunikacją miejską. Panel elektryczny znajduje się zwykle na kierownicy, bagażnik z tyłu. Akumulator pozwala na ruszenie bez pedałowania i rozpędza rower do 6km/h. Łatwo prowadzi się z ciężkimi siatkami zakupowymi i lekko wjeżdża na strome podjazdy.

Miejska elegancja

Miejski rower elektryczny przypomina swoją tradycyjną wersję. Jest bardzo estetyczny i elegancki. Zwykle posiada bagażnik z tyłu, a koszyk, na przykład wiklinowy, z przodu. Wielostopniowe wspomaganie sterowane z kierownicy zapewnia niezwykły komfort. Do rozpędzenia się do 25km/h potrzeba kilku naciśnięć pedałów. Duże koła, wygoda i lekkość pozwalają nawet na jazdę w sukience.

Długa trasa

Rowery elektryczne trekkingowe wspomogą kierowcę na najcięższych odcinkach podczas wielodniowej trasy turystycznej. Wyposażone w zintegrowane oświetlenie, bagażnik, błotniki i niezwykle wygodne siodełko i kierownicę pozwalają na komfort nawet przy jednorazowej wielogodzinne trasie. Na jednym ładowaniu, jeżeli podłoże jest twarde i dosyć gładkie, można przejechać nawet sto kilometrów.

Wyprawa w góry

Nie straszne rowerzyście górskie ekstremalne warunki, jeżeli posiadany rower jest wzmacniany oraz posiada solidny napęd elektryczny wspomagający kierowcę w najtrudniejszych momentach trasy. Grube, i nawet 29” opony zapewniają komfort nawet na bardzo wyboistych odcinkach. Amortyzator wysokiej jakości to podstawowy element górskich modeli.

Głównym elementem wszystkich powyższych rowerów elektrycznych jest silnik o mocy 250W, akumulator, rama, opony i hamulce. Wszystkie dodatkowe parametry i różniące się od siebie parametry elementów roweru determinują rodzaj modelu, z których większość została opisana powyżej. Wybór, przetestowanie i zakup konkretnego modelu to duże przedsięwzięcie, dlatego nie należy tego robić spontaniczne. Pochopna decyzja może nas po czasie dużo kosztować, a zakup innego modelu lub wymiana już zakupionego może się okazać trudna lub wręcz niemożliwa.

SportSales