Jaki rower elektryczny wybrać?

Praktycznie każdy tradycyjny rower można znaleźć w wersji elektrycznej. Rowery elektryczne są ogólnodostępne i tylko predyspozycje, potrzeby i zawartość portfela kupującego mogą wpłynąć na wybór konkretnego modelu. Trzeba też odpowiedzieć sobie na pytania gdzie będzie się jeździć zakupionym rowerem, po jakich nawierzchniach, jak długo i co najbardziej ceni się w takim środku transportu.

Może składany model?

Mały, poręczny model z łatwością się składa i idealnie nadaje się wtedy, kiedy jest się posiadaczem małego mieszkania, albo część trasy pokonuje się komunikacją miejską. Panel elektryczny znajduje się zwykle na kierownicy, bagażnik z tyłu. Akumulator pozwala na ruszenie bez pedałowania i rozpędza rower do 6km/h. Łatwo prowadzi się z ciężkimi siatkami zakupowymi i lekko wjeżdża na strome podjazdy.

Miejska elegancja

Miejski rower elektryczny przypomina swoją tradycyjną wersję. Jest bardzo estetyczny i elegancki. Zwykle posiada bagażnik z tyłu, a koszyk, na przykład wiklinowy, z przodu. Wielostopniowe wspomaganie sterowane z kierownicy zapewnia niezwykły komfort. Do rozpędzenia się do 25km/h potrzeba kilku naciśnięć pedałów. Duże koła, wygoda i lekkość pozwalają nawet na jazdę w sukience.

Długa trasa

Rowery elektryczne trekkingowe wspomogą kierowcę na najcięższych odcinkach podczas wielodniowej trasy turystycznej. Wyposażone w zintegrowane oświetlenie, bagażnik, błotniki i niezwykle wygodne siodełko i kierownicę pozwalają na komfort nawet przy jednorazowej wielogodzinne trasie. Na jednym ładowaniu, jeżeli podłoże jest twarde i dosyć gładkie, można przejechać nawet sto kilometrów.

Wyprawa w góry

Nie straszne rowerzyście górskie ekstremalne warunki, jeżeli posiadany rower jest wzmacniany oraz posiada solidny napęd elektryczny wspomagający kierowcę w najtrudniejszych momentach trasy. Grube, i nawet 29” opony zapewniają komfort nawet na bardzo wyboistych odcinkach. Amortyzator wysokiej jakości to podstawowy element górskich modeli.

Głównym elementem wszystkich powyższych rowerów elektrycznych jest silnik o mocy 250W, akumulator, rama, opony i hamulce. Wszystkie dodatkowe parametry i różniące się od siebie parametry elementów roweru determinują rodzaj modelu, z których większość została opisana powyżej. Wybór, przetestowanie i zakup konkretnego modelu to duże przedsięwzięcie, dlatego nie należy tego robić spontaniczne. Pochopna decyzja może nas po czasie dużo kosztować, a zakup innego modelu lub wymiana już zakupionego może się okazać trudna lub wręcz niemożliwa.

SportSales

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *