Gdzie na mazurach pojeździć na nartach?

Mazury kojarzą się przede wszystkim z jeziorami i pięknymi lasami. Warto jednak przyjrzeć się również warmińskim wzgórzom, które od jakiegoś czasu umożliwiają korzystanie z wyciągów narciarskich. Jest to niezwykle atrakcyjna możliwość wypoczynku zimowego zwłaszcza dla osób, które pochodzą z północnych części Polski. Nie muszą one już spędzać całego dnia na dojazd w góry, a w dodatku do wszystkich większych miast województwa warmińsko — mazurskiego można bez problemu dojechać pociągiem, samochodem czy autokarem.

Na narty na Mazury zamiast w góry

W dalszym ciągu wiele osób nie wie, że zimowa turystyka jest dziś możliwa nie tylko w górach. Z pomocą naśnieżarek stworzono trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności, które zachwycają pięknymi widokami w połączeniu z leśnymi terenami pokrytymi śniegiem. Powstają coraz to nowe wyciągi i kluby, a także szkółki narciarskie. W ich okolicy prężnie działają wypożyczalnie sprzętu oraz restauracje.

Wybierając się na narty Mazury są również świetnym wyborem ze względu na pogodę. Niskie temperatury w tym regionie sprawiają, że korzystać ze stoków można nawet do kwietnia. Co więcej, umożliwiają też jazdę na łyżwach po zamarzniętych jeziorach.

Gdzie na narty na Mazurach?

Na Mazurach znaleźć można wiele miejsc, które oferują idealne warunki do jazdy na nartach. Najpopularniejsze ośrodki i wyciągi znajdują się między innymi w Kurzętniku koło Nowego Miasta Lubawskiego, Gołdapi, Elblągu, w Rusi koło Olsztyna czy Wydminach. Warto też odwiedzić Górę Czterech Wiatrów w Mrągowie i Dąbrówkę pod Suwałkami. Każda z tras jest dobrze naśnieżana i ratrakowana oraz oświetlona. Mają zróżnicowany stopień trudności, dzięki czemu początkujący spokojnie mogą uczyć się na oślej łączce, a osoby świetnie radzące sobie na stoku nie będą się nudzić. Na szczyty gór zwykle można dostać się wyciągiem orczykowym bądź dwuosobową kanapą. Przy każdym z ośrodków można skorzystać ze szkółek narciarstwa i snowboardu, a także z wypożyczalni sprzętów. Po skończonym szaleństwie na śniegu zawsze można udać się do baru, gdzie czekają gorące napoje, ciepłe i zimne posiłki oraz pyszne desery dodające energii do dalszej zabawy.

Narty biegowe na Mazurach

Dla osób, które preferują biegowe narty, Mazury również będą odpowiednim miejscem. Pięknie położone trasy zapewniają bardzo dobre warunki do uprawiania tego sportu. Z łatwością można też wypożyczyć odpowiedni sprzęt. Co więcej, zimą odbywa się tam wiele zawodów dla amatorów nart biegowych, w których każdy może spróbować swoich sił.

SportSales