O tym, że „mądry Polak po szkodzie”. Dlaczego warto kupować części rowerowe wysokiej jakości?

„Polak mądry po szkodzie”- to zdanie często można usłyszeć, jednak jest w nim nieco prawdy. W końcu czasami najpierw coś robimy, a potem myślimy, a dodatkowo lubimy oszczędzać, ale nie zawsze na tym, co trzeba. Choć nie tyczy się to wszystkich, to jednak wielu rowerzystów już tak. Jakoś łatwiej nam wydać większe pieniądze na części do samochodu, ale już nie dotyczy do części rowerowych. A to duży błąd. Zatem jeżeli nie chcecie zostać „Januszem biznesu”, to koniecznie przeczytajcie, dlaczego lepsze są części do roweru wyższej jakości niż te przysłowiowe taniochy.

„Janusz biznesu” i jak nim nie zostać?

Oczywiście nie mamy nic do Januszów, wszak to bardzo ładne imię, ale hasło „Janusz biznesu” już na stałe weszło do naszego słownika i raczej nie kojarzy się pozytywnie. Dlatego też, aby nie zasłużyć na ten mało przyjemny tytuł należy pamiętać, że oszczędność jest dobra, ale nie wszędzie, szczególnie jeżeli zamienia się w skąpstwo. A jak wiadomo „skąpy dwa razy traci”. Dlatego pamiętajcie, aby na częściach rowerowych nie oszczędzać, tak jak nie powinno oszczędzać się na jedzeniu. W końcu jajko od wolnej kurki smakuje lepiej niż te z hodowli klatkowej, podobnie jak czekolada jest nieporównywalnie smaczniejsza niż masa czekoladopodobna. Jeżeli macie ochotę na oszczędności, to zawsze można zacząć jadać w domu, a nie na mieście, szczególnie jeżeli kupujecie śmieciowe jedzenie.

Jakość ma znaczenie

Czas może przejść do bardziej konkretnych rzeczy. Otóż części do roweru wykonane z lepszych materiałów są zwyczajnie trwalsze, ale i odporniejsze na warunki atmosferyczne. Jednocześnie nie będą też ulegać korodowaniu, a więc zdecydowanie dłużej będą nam służyć. Jednak tego nie można powiedzieć o tych słabej jakości, które zwyczajnie będą się szybciej zużywać. Popatrzcie na to także w ogólnym rozrachunku. Jeżeli w ciągu roku będziecie musieli kupić 5 łańcuchów po 25 złotych, a ten za 100 złoty będzie wam służył przez lata, to co się bardziej opłaca? Nie trzeba tutaj być żadnym matematykiem, ale bardzo łatwo można zauważyć, że inwestycja w lepsze jest zdecydowanie bardziej opłacalna. Dotyczy to nie tylko pieniędzy, ale też czasu, który będziecie musieli poświęcić na szukanie nowego modelu, ale i samą jego wymianę. Zatem to kolejny argument, który przemawia na korzyść jakości.

Bezpieczeństwo rzecz kluczowa

Jeżeli nadal sądzicie, że lepiej kupić tańsze części rowerowe niż te wysokiej jakości, to kolejny argument powinien Was już przekonać. W końcu chodzi o wasze bezpieczeństwo. Otóż musicie zdawać sobie sprawę, że części renomowanych producentów posiadają atesty i jednocześnie ich wytrzymałość była sprawdzana w testach, a więc nie są tylko czystą kartą. Tego samego nie można powiedzieć o częściach, które można zakupić za drobne pieniądze, choćby w supermarkecie. One zwyczajnie nie zostały sprawdzone pod żadnym kątem. Skoro nie kupujecie opon, ani dziecięcego fotelika w markecie, to dlaczego kupujecie najtańsze części rowerowe? Przecież na bezpieczeństwie i swoim zdrowiu absolutnie nie można oszczędzać i tego należy się trzymać.

Gwarancja jest istotna

Musicie jeszcze wiedzieć, że to, iż dane części do roweru są droższe nie bierze się znikąd. Przecież nie chodzi o to, że ceny są windowane, lecz na ową cenę ma wpływ jakość materiału, z którego są wykonane, ale także testy jakościowe, którym zostały poddane. Ponadto producent daje Wam zawsze gwarancję, zatem w razie usterki otrzymacie albo zwrot gotówki, albo też zostanie ona naprawiona na koszt producenta. Tutaj musimy jeszcze poruszyć jeden aspekt, a mianowicie renomę marki. Firma, która dokłada wszelkich starań na każdym etapie produkcji wie, że jej produkty są najwyższej jakości, dlatego potwierdzeniem jest cena, ale też właśnie gwarancja.

Można oszczędzać na tak wielu rzeczach, począwszy od zmniejszenia ilości wydawanych pieniędzy na buty, ubrania czy nowe kosmetyki, ale i napoje kolorowe, ale na jakości absolutnie nie można i nie powinno się. Kupując wysokiej jakości części do roweru macie pewność, że wykonane są z dobrych materiałów, ale i dopracowane są w każdym szczególe, w końcu potwierdzeniem jest właśnie gwarancja.

SportSales